فرسودگی در ساختمان ها پس از گذشت طول عمر مفید آنها کاملا طبیعی است و بهترین راه حل بازسازی و یا تخریب کامل است. تخریب ساختمان به روش های مختلفی صورت می گیرد که انتخاب این روش ها براساس موقعیت و شرایط محیطی ساختمان ها متفاوت است و باید توسط فرد متخصص صورت گیرد. تخریب ساختمان در کرج که تخصص شرکت آرشام ابنیه در البرز است و در این راستا با به کارگیری نیروهای زبده و توانمند توانسته بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. تخریب ساختمان در تهران که به طور معمول ساختمانی هایی که در این استان طور عمر بالایی دارند و به عنوان ساختمان های فرسوده و قدیمی از آنها یاد می شود نیاز به تخریب دارند.

نه تنها تخریب در حوزه ی ساخت و ساز جدید بلکه برای مرمت و یا مقاوم سازی سازه های قدیمی که از طول عمر مفید آنها گذشته است نیز نیاز به تخریب ساختمان در کرج وجود دارد تا بنا همچنان سرپا باشد و به طول عمر آن افزوده گردد. حوادث طبیعی نیز یکی از دلایلی است که اهمیت به ساخت و ساز بنا ها را دو چندان می کند. بی توجهی در مقاومت و استحکام ساختمان ها می تواند هنگام بروز حوادث آسیب های جدی ای وارد شازد. شهر زلزله خیز تهران نیاز به مقاوم سازی ساختمان ها برای پیشگیری از حوادث دارد و بخش مهمی از عملیات مقاوم سازی مرتبط با تخریب ساختمان در تهران است.

از آنجا که در بخش مقاوم سازی نیاز به تخریب برخی از قسمت های سازه به صورت کاملا فنی و بدون آسیب به قسمت های دیگر مورد استفاده سازه می باشد. این شرکت با به کارگیری نیرو های خبره و مجرب و با استفاده از وسایل و ابزار مناسب نوع تخریب مورد نظر مانند : چکش برقی تخریب – چکش بادی – کر گیری مقاطع بتنی – سیم برش مقاطع بتنی- اجرای سوراخ کاری جهت روش کتراکت – پیکور و..  آمادگی جهت  اجرای موضوع فوق را داراست.

در بازسازی نیز بخش های اصلی و ارزشمند ساختمان و همینطور اسکلت قدرتمند ساختمان نگه داری و قسمت های فرسوده تخریب می شوند تا به بهترین نحوه بازسازی و مقاوم سازی گردند.

عملیات تخریب ساختمان و ساخت بنایی مجدد به ترتیب ذیل است:

 جداسازی قطعاتی که بدون تخریب قابل خارج کردن هستند تا قابل استفاده باشند و آسیبی به آنها وارد نشود. (کابینت، درب، پنجره، کولر و …).

تخریب بنا به روش های مختلف و قابل انجام که براساس نوع سازه و محل قرار گیری آن متفاوت است.

جداسازی تیرآهن و قطعات ارزشمندی که پس از تخریب قابل بازیابی هستند.

حمل نخاله به محلی دیگر

خاکبرداری و گود برداری برای شروع به ساخت سازه ی جدید.

 

 

تخریب ساختمان در کرج-تخریب ساختمان در تهران
تخریب ساختمان در کرج-تخریب ساختمان در تهران

نمونه ای تخریب ساختمان توسط شرکت آرشام ابنیه