تخریب بنا

به طور معمول زمانی که طول عمر مفید ساختمان به پایان می رسد و دیگر کارایی اولیه ی خود را ندارد و به نوعی باعث ایجاد دردسر و مشکلات از قبیل پوسیدگی در لوله ها، پوسیدگی دیوارها، تخریب پله ها و مسیر های عبوری، نیاز به عملیات تخریب ساختمان در کرج صورت می گیرد. ساختمان ها نیز همانند بقیه ی اشیاه در دنیا یک چرخه ی حیات دارد که با گذر زمان دیگر یک ساختمان قابل استفاده و سکونت نخواهد بود و تخریب بنا عمری طبیعی است بعد از طی کردن عمر مفید آنها.

اما در هر صورت ممکن است با وجود قدیمی بودن سازه بخش هایی ارزشمند وجود داشته باشدکه در روش های انفجار از بین می رود. در واقع انفجار برای انجام عملیات تخریب ساختمان در تهران ساده ترین راه است. البته این تنها روش تخریب یک ساختمان نیست و در ادامه به توضیح روش های دیگر تخریب می پردازیم.

تخریب معمولا بدین صورت انجام می گیرد که برخی از قسمت های اصلی یک ساختمان نگه داشته می شود. چرا که برخی از اسکلت اصلی یک ساختمان همچنان پابرجاست و می تواند عمر طولانی تری داشته باشد.

 

روش های تخریب

برای تخریب یک بنا می توان از روش های مختلفی استفاده نمود که انتخاب هر یک از روش ها بسته به موقعیت و شرایط ساختمان متفاوت است. روش های تخریب ساختمان در کرج عبارت اند از:

دستی:

این روش در بناهایی که وسعت کمی دارند و کوچک اند بیشترین کاربرد را دارد. در این روش تخریب از بالا به پایین و با جدا سازی و دسته بندی مصالح توسط افراد مجرب و رعایت نکات ایمنی قابل انجام خواهد بود.

انفجار:

در این روش که از اسم آن مشخص است با استفاده از چاشنی های انفجار مخصوص برای ساختمان ها عملیات تخریب صورت می گیرد. دقت و محاسبات در این روش بسیار اهمیت دارد. این روش تخریب ساختمان در تهران سریع ترین روش تخریب می باشد.

مکانیکی:

این روش با استفاده از ماشین آلات سنگین نظیر پیکور و با انجام ضربات به ساختمان موجب تخریب می شود. بیشترین میزان کاربرد این روش در ساختمان های بتنی و یا در قسمت های مقاوم سازه استفاده می گردد و این کار همراه با سر و صدای زیادی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *