ساختمان های ایمن در برابر زلزله و حوادث گوناگون

هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی همه به دنبال پناهگاهی امن برای حفاظ از خود و عزیزان و خانواده خود هستیم. این نیاز به محلی امن که ناشی از عملکرد و واکنش غریزی ماست. طوری که در لحظه ی وقوع خطرات و حوادث زمانی برای فکر کردن و گرفتن تصمیمات نیست به همین دلیل غریزه به کمکمان می آید و ما را از مهلکه نجات میدهد چرا که استرس و ترس و نگرانی های همراه با بروز حوادث نه مدت زمان و نه درک درستی از شرایط را برایمان به وجود می آورد که امکان تصمیم گیری را سلب می کند.

حوادثی از قبیل زلزله، سیل و سونامی، آتشفشان، آتش سوزی و… از همین دسته حوادث هستند که میزان شدت آنها نتایج متفاوتی دارد. به طور مثال زلزله اگر با ریشتری هم و با قدرتی کم رخ دهد امکان تخریب ساختمان در تهران و یا آسیب رسانی های جانی و مالی ندارد. اما اگر مدت زمان زیاد، ریشتر و قدرت بیشتری داشته باشد تخریب های وارده، آوارهای به جا گذاشته و حتی آسیب هایی که منجر به فوت در زیر آوار می شود را به دنبال دارد.

معمولا ما در این شرایط به دنبال پناهگاهیم. یک پناهگاه امن! اما کجا است؟ همیشه در محلی هستیم یا خانه و منزل و یا ساختمان محل کار. در این شرایط که به هیچ وجه و با هیچ علم و دستگاهی قابل پیش بینی نیست زمانی برای یافتن محلی امن نداریم. این حوادث غیر قابل پیش بینی نیاز به آمادگی در برابر آنها دارد.

 

یکی از مهمترین آمادگی ها در برابر زلزله و حوادث ایمن سازی است. مقاوم سازی ساختمان در تهران . به طور قطع این واژه به گوشتان رسیده. مقاوم سازی ساختمان! بله همانطور که از نام آن پیدا است بنا و ساختمان ها را مقاوم در برابر حوادث می کند. به نوعی مقاوم سازی ساختمان در کرج این امکان را پدید می آورد که در صورت وقوع حوادث به جای اینکه در مدت زمان کمی که حادثه رخ میدهد همگی به دنبال خروج از ساختمان باشید که در این زمان ممکن است در راه پله ها دچار حادثه شوید در محل امن منزل و ساختمان به دنبال فضایی امن تر و امن تر باشید.

شاید در ابتدا تصور کنید که زلزله رخ نمی دهد و یا این هزینه ی اضافی است. اما تنها لحظه ای متصور شوید که به خاطر تنها هزینه ای اندک که جان خود و یا عزیزانتان از دست برود.

 

معمولا برای مقاوم و ایمن سازی ساختمان ها باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. برخی از فعالیت هایی که برای اینکار در نظر گرفته می شود شامل: نصب ورقه فولادی در تهران، ژاکت بتنی در تهران ، کرگیری بتن در کرج است. که تمامی این افعال براساس نوع ساختمان و مصالح به کار رفته در سازه و همچنین طول عمر ساختمان متغیر است. بناهای فرسوده که بافت سستی دارند می توانند با شدت کمی از زلزله نیز تخریب شوند. در این مواقع بازسازی و تخریب ساختمان در کرج و ساخت بنایی جدید با پیروی از اصول مقاوم و ایمنی، ساختمانی ایمن برای زندگی و پناهگاهی امن در هنگام بروز حوادث و خطرات ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *