مقاوم سازی ساختمان

مقاوم سازی سازه

ساختمان های قدیمی و یا سازه های ضعیف که با خفیف ترین زلزله و یا حوادث دیگر شروع به ترک برداشتن و یا حتی ریزش بخشی از ساختمان می کند. راه حلی که برای این مشکل تدبیر شده است مقاوم سازی ساختمان در کرج است. در واقع مقاوم سازی میزان استحکام و قدرت سازه را افزایش می دهد. به خصوص برای ساختمان هایی که قصد اضافه کردن طبقات را بر روی سازه ی خود داشته باشند. روش های گوناگونی برای مقاوم سازی وجود دارد.

معمولا این کار شاید از نظر برخی در حال حاضر هزینه باشد ولی  به استحکام و مقاوم شدن ساختمان محل سکونت و محل کار می انجامد تا در زمانی که حوادث غیرقابل پیش بینی رخ می دهند هیچ گونه نگرانی وجود نداشته باشد و در منزل امن خود سکونت داشته باشید. یکی از موارد استفاده از مقاوم سازی ساختمان در تهران بنا های فرسوده و قدیمی هستند. بناهایی که ارزش دارند اما در گذر زمان عمر مفید خود را از دست داده اند. در این حالت می توان در کنار بازسازی مقاوم سازی را نیز انجام داد.

 

روش های مقاوم سازی ساختمان

سازه ها و ساختمان ها انواع گوناگونی دارند که این گوناگونی ناشی از مصالحی است که در آن استفاده شده است. پس با توجه به تنوع در مصالح کاربردی روش های مقاوم سازی ساختمان ها نیز متغیر است و بستگی به بافت شهری  و نوع مصالح به کار رفته دارد که باید توسط فرد متخصص بررسی و صورت گیرد.

 

در ادامه چند روش مقاوم سازی ساختمان در تهران اشاره خواهیم کرد:

مقاوم سازی ساختمان در کرج با اضافه نمودن دیوار برشی یا اضافه نمودن بادبند فلزی

مقاوم سازی سازه ها با استفاده از میراگر یا دمپر

مقاوم سازی ساختمان با ژاکت بتنی

مقاوم سازی سازه با روش ژاکت بتنی در کرج

مقاوم سازی ساختمان با استفاده از ژاکت بتنی در تهران

 استفاده از جرم های متمرکز پاندولی

با استفاده از جداگرهای لرزه ای

با استفاده از بادبند های کمانش تاب

با استفاده از ژاکت فولادی در تهران

 

همانطور که گفته شد متد مقاوم سازی با توجه به  بنا و سازه و مواد به کار رفته متفاوت است و هر یک از روش های بالا باید متناسب با وضعیت و شرایط ساختمان بررسی و انتخاب شود. در واقع هدف از مقاوم سازی تقویت ساختمان برای تحمل بار وارده است، که در گذر زمان باعث فرسایش و شکل پذیری سازه می شود، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *